Lustro dekoracyjne – niezbędne wyposażenie przedpokoju

Lustra dekoracyjne pojawiają się nie tylko w łazience czy salonie. Są niezmiernie ważnym elementem wyposażenia przedpokoju, gdzie pełnią funkcję użytkową i dekoracyjną. Jak wybrać lustro, które będzie praktyczne i eleganckie?

W ramie czy bez?

Przedpokój jest pierwszym miejscem, które widzi każda osoba, która znajdzie się w naszym domu. Warto zadbać, by było to miejsce wyjątkowe. Lustro dekoracyjne jest bardzo ważnym elementem aranżacji korytarza. Jest konieczne, by sprawdzić swój wygląd przed wyjściem z domu, ale również stanowi ciekawą dekorację.

Wybierając lustro dekoracyjne do przedpokoju koniecznie należy zadbać, by było spójne z wystrojem. Do holu w stylu skandynawskim będzie pasowało lustro w drewnianej ramie. W małym korytarzu sprawdzi się jasne drewno, które rozświetli przestrzeń. Warto również postawić na biel, która jest bardzo popularna w Skandynawii. Industrialne lustro będzie elegancko wyglądało w delikatnej, metalowej ramie, koniecznie czarnej.

Nowoczesne lustra bardzo często nie posiadają żadnej ramy. Jest to rozwiązanie, które pozwala na wykorzystanie jednej tafli lustra, ale również bardzo interesująco będzie wyglądało lustro dekoracyjne złożone z kilku elementów. Lustro, które nie ma ramy, może mieć dowolny kształt oraz wielkość. Im mniejszy hol, tym większe powinno być lustro.

Nie tylko wiszące

Lustro jest podstawowym elementem wyposażenia przedpokoju. Najczęściej wieszamy je nad siedziskiem, na którym zakładamy buty. Warto również umieścić je w pobliżu wieszaka na odzież wierzchnią lub nad konsolą.

Wybierając lustro dekoracyjne w ramie można również skusić się na postawienie go na podłodze. W takiej stylizacji sprawdzi się duże, prostokątne lustro. W zależności od kształtu przedpokoju można postawić je w pionie lub poziomie.

Pionowe ustawienie lustra spowoduje, że przedpokój będzie wydawał się wyższy. Ustawiając lustro w poziomie optycznie poszerzymy korytarz.

Stojące lustro jest bardzo ciekawym rozwiązaniem. Trzeba jednak pamiętać, że nie sprawdzi się w mieszkaniach, gdzie są małe dzieci oraz zwierzęta. Może się to okazać bardzo niebezpieczne.