Sztuka użytkowa we własnym mieszkaniu

wyposażenie kuchenne

Posiadanie własnego mieszkanie daje poczucie niezależności i wolności, także w kwestiach dotyczących wyglądu mieszkania, dobieranych mebli i dodatków.

Odrobina luksusu

Coraz popularniejsze, nie tylko wśród celebrytów, są mieszkania w stylu glamour, wyglądające bardzo elegancko i luksusowo.
Meble na wysoki połysk, oryginalne i asymetryczne, postawienie na ponadczasową czerń i biel z mocnym złotym lub srebrnym akcentem, albo wybór nieco ekscentrycznych, a na pewno odważnych dodatków w rażących kolorach.

Popularność takiego stylu sprawiła, że coraz więcej jest łatwo dostępnych rozwiązań do takich mieszkań. Bez problemu można dostać dodatki, ozdobne i praktyczne idealnie wpasowujące się w taką koncepcję. Piękne wazony czy nawet tak użytkowy przedmiot jak młynek do pieprzu lub deska do krojenia może wyglądać jak małe dzieło sztuki.

Klasyka ponad wszystko

Dla osób mniej odważnych lub po prostu lubiących poczucie ciepła domowego lepszym wyborem będą bardziej tradycyjne rozwiązania. Sprawdzą się również w przypadku rodziny z dziećmi, ponieważ dużo łatwiej jest zachować czystość w przypadku mebli, na przykład drewnianych niż wspomnianych wcześniej na wysoki połysk.

Drogą kompromisu można zdecydować się na klasyczne rozwiązania, które dopełnimy bardziej awangardowymi dodatkami, ciekawie przełamującymi wystrój wnętrza.
Dodatkowym atutem takiego wyboru będzie fakt, że zmiana wystroju nie wiąże się z dużymi kosztami ani remontem – w przypadku chęci jakiejś zmiany, wystarczy dobór dodatków w innym stylu, odmiennych wzorach lub kolorach.