Na co zwrócić uwagę przy zakupie baterii zlewozmywakowej

Duża ilość dostępnych produktów sprawia, że znalezienie idealnej baterii umywalkowej nie jest łatwym zadaniem. W ofercie sprzedawców znaleźć można modele różniące się budową i wyglądem. Wysokiej jakości sprzęt powinien charakteryzować się funkcjonalnością i atrakcyjną stylistyką.

Powłoka baterii zlewozmywakowej

Większość sprzedawanych produktów wyposażonych jest w mosiężny lub stalowy korpus pokryty powłoką pełniącą funkcję ochronną i dekoracyjną. Dawniej najbardziej popularne były baterie pokryte chromem, obecnie chętniej wybierane przez klientów są produkty granitowe lub ceramiczne. Bateria zlewozmywakowa z taką powłoką charakteryzuje się efektowną stylistyką, trwałością i wytrzymałością. W sprzedaży znaleźć można również modele zabezpieczone metodą PVD (Physical Vapour Deposition).

Ilość uchwytów i budowa wylewki

Bateria zlewozmywakowa powinna być nie tylko efektowna, ale i funkcjonalna. Najbardziej praktyczne są produkty jednouchwytowe, które pozwalają na łatwą regulację strumienia i temperatury wody. Ciekawym rozwiązaniem są baterie wyposażone w fotokomórkę, które uruchamiają się automatycznie po poruszeniu dłoni w pobliżu kranu. Na komfort korzystania z baterii wpływa również kształt wylewki. W związku z tym, że zlew kuchenny służy do mycia produktów żywnościowych, naczyń oraz napełniania garnków wylewka powinna charakteryzować się przede wszystkim dużym zasięgiem.