Płytki heksagonalne i ich różnorodny wybór

W sklepach budowlanych oraz z materiałami do wykończenia wnętrz w ostatnim czasie królują piękne, oryginalne i bardzo eleganckie płytki heksagonalne. Mimo iż wielu klientów nie do końca jest do nich przekonanych, wiele z nich ryzykuje i stosuje je we własnych wnętrzach. Gdzie najlepiej je zastosować? Podpowiadamy poniżej.

Z czym je łączyć?

Płytki heksagonalne najlepiej prezentują się, gdy zostaną połączone z innym materiałem, który jeszcze bardziej podkreśli ich wyjątkowy kształt i formę. Świetnie wyglądają na podłogach w połączeniu z drewnem oraz na ścianach z tradycyjnymi płytkami lub z piękną boazerią.

Jakie najczęściej płytki wybierają klienci?

Osoby ceniące klasykę i tradycyjne rozwiązania stawiają na dosłownie kilka płytek w kolorze bieli, szarości lub czerni, które będą ozdobą danego pomieszczenia. Inni, bardziej odważni robią z nich całe ściany a nawet całe pomieszczenia. Można także postawić na efekt lustra i zdecydować się na płytki, które idealnie właśnie zastąpią nam lustro w łazienkach lub w korytarzach oraz dodatkowo w skrupulatny sposób powiększą całe pomieszczenie.

Płytki do każdego pomieszczenia

Producenci stworzyli te płytki tak, by dopasowały się do każdego pomieszczenia. Można wybrać modele o różnych właściwościach. Modele wodoodporne idealnie sprawdzą się w łazienkach pod prysznicem. Płytki odporne na zabrudzenia i wysoką temperaturę idealne będą do kuchni na ściany oraz na podłogi. Z kolei, płytki ozdobne posiadające elementy połyskujące lub te bardzo wzorzyste będą świetną ozdobą ścian w naszych sypialniach, salonach, pokojach dziecięcych oraz w kawiarniach i restauracjach. Wiele osób stawia na takie ozdobne płytki również w miejscach publicznych, w których ważny jest design i eleganckie wykończenie.

Jak widać z powyższego, takie płytki mogą doskonale urozmaicić nasze wnętrza. Wystarczy odpowiednio dobrać asortyment do aranżacji naszego wnętrza oraz dobrać do tego odpowiednie dodatki i ozdoby, by stworzyć stylowy, elegancki efekt, który będzie zachwycał domowników.