Z jakiego materiału wybrać płytki 60×120?

Przy wyborze płytek warto zwrócić uwagę nie tylko na ich design, ale również na materiał z którego są wykonane. Producenci chcą przyciągnąć do siebie jak największą liczbę potencjalnych klientów, dlatego też systematycznie sięgają po coraz lepsze jakościowo materiały.

Moda na gres

W ostatnim czasie jest bardzo duży boom na gresowe płytki, które doskonale sprawdzą się w łazienkach. Mowa tutaj oczywiście o płytkach ceramicznych, które są na bazie szlachetnej kamionki. Gres cieszy się dużym zainteresowaniem przede wszystkim ze względu na swoje niesamowite właściwości. Gresowe płytki 60×120 są prasowane pod dużym naciskiem, i wypalane w wysokiej temperaturze. Tak przygotowane tafle mogą pochwalić się bardzo dużą twardością. Zwarta i nieporowata struktura prezentuje się bardzo okazale. Gresowe płytki nie chłoną wody i zabrudzeń, dlatego też są łatwe w utrzymaniu czystości. W ostatnim czasie coraz więcej producentów oferuje gres polerowany, który wymaga zdecydowanie większej pielęgnacji. Płytki tego typu wymagają odpowiedniej impregnacji, dzięki czemu nawet po wielu latach użytkowania prezentować będą się bardzo okazale.

Jasne czy ciemne płytki łazienkowe

Dla wielu osób jednym z kluczowych parametrów płytek jest oczywiście ich kolor. Można znaleźć wielu zagorzałych zwolenników jasnych, jak i również ciemnych płytek podłogowych. Barwa oraz sam wzór płytek odgrywa kluczową rolę. To właśnie od barwy zależy, czy płytki będą łatwe w utrzymaniu czystości. Osoby, które nie chcą marnować cennego czasu na sprzątanie powinny postawić na dość ciemne płytki 60×120, które w tym konkretnym przypadku sprawdzą się najlepiej. W obecnym sezonie bardzo modne są płytki drewnopodobne, których głównym zadaniem jest imitowanie naturalnego drewna. Wybór koloru w Sklep Home100 w dużej mierze zależy także od indywidualnych preferencji każdego użytkownika.