W jakich pomieszczeniach sprawdzą się plytki typu patchwork?

Płytki patchwork to najczęściej nieduże kafelki tworzące ciekawe, wielobarwne wzory geometryczne. Potrafią stanowić one niezwykłą dekorację, ale czy pasują do wszystkich wnętrz? Zastanówmy się!

Płytki patchworkowe w kuchni

W tym pomieszczeniu możemy je wykorzystać na podłodze lub ścianie, układając z nich niezwykłą dekorację. Świetnie sprawdzą się na ścianie między szafkami, ale najlepiej pasują do jasnych, jednolitych mebli. Na podłodze płytki patchwork możemy ułożyć wzdłuż szafek kuchennych, bądź przez środek kuchni. Jeśli nasza kuchnia nie jest zbyt duża, możemy je wykorzystać na całej powierzchni podłogi, ale pamiętając o tym, że są one mocno wzorzyste, lub poszukać kafelek o nieco bardziej stonowanych barwach.

Patchworkowe akcenty w łazience

Łazienka jest pomieszczeniem, gdzie również z powodzeniem możemy wykorzystać ten typ kafelek. Tutaj płytki patchwork ze sklepu ekspercilazienek.pl świetnie sprawdzą się na blacie pod umywalkę, czy do wykonania jednej ściany za wanną lub w prysznicu. Możemy także z powodzeniem ułożyć je na podłodze pod warunkiem, że na ścianach zastosujemy gładkie kafelki. Dzięki swym przepięknym wzorom, nadadzą pomieszczeniu niezwykłego charakteru i nieco zmącą jednolite powierzchnie. Dlatego właśnie tworzenie dekoracji z tych kafelek jest takie przyjemne i efektywne.