Jakie meble do kuchni wybrać?

kuchnia - przykładowe umeblowanie

Remont to zdecydowanie nic przyjemnego. Owszem, nagroda jaka czeka nas na końcu jest czymś bardzo miłym, jednak sam proces odświeżania mieszkania potrafi przyprawić o mdłości. Wszędzie pełno kurzu, pyłu i hałasu. Jeśli ma się taką możliwość, lepiej jest remontować pomieszczenie po pomieszczeniu. Na przykład najpierw odświeżyć salon, potem łazienkę, a na końcu kuchnię.

Jak zorganizować się w trakcie remontu kuchni?

Jeśli remont kuchni ograniczać ma się wyłącznie do odświeżenia ścian i wymiany płytek wokół blatów, wówczas nie będzie trwał od długo. Żeby dobrze się do niego przygotować, wystarczy praktycznie zabezpieczyć jedynie szuflady kuchenne przed wpadaniem do nich kurzu i pyłu. Szafki wystarczy zabezpieczyć folią lub dużymi workami na śmieci. Jeśli w planach jest gruntowny remont, obejmujący wymianę zabudowy kuchennej, warto dobrze przemyśleć to, jak mają wyglądać nowe meble.

Jakie meble do kuchni wybrać?

Projektując kuchnię, warto określić na czym najbardziej nam zależy. Nie chodzi wyłącznie o styl, w jakim chcemy mieć kuchnię. Powinno się porozmawiać z architektem o tym jakie funkcjonalności chcemy nadać meblom, gdzie chcemy mieć szuflady kuchenne a gdzie szafki. Prawdę mówiąc nie ma lepszego rozwiązania do mebli kuchennych niż szuflada (zobacz różne modele szuflad tutaj). Można w niej trzymać na przykład talerze, dzięki czemu znacznie łatwiej jest z niej korzystać niż z szafki, zwłaszcza takiej, która znajduje się bardzo wysoko, nie zawsze w zasięgu naszych rąk.