Jeśli nie rynek wtórny to może mieszkania deweloperskie

Niezależnie od tego czy decydujemy się na zakup nowego mieszkania czy domu, w każdym przypadku trzeba liczyć się z niemałymi kosztami, dlatego nie można podejmować decyzji zbyt pochopnie. Powinna być ona dobrze przemyślana, aby w niedalekiej przyszłości nie żałować swojej inwestycji. Dużą popularnością cieszą się mieszkania deweloperskie, w przypadku których wystarczy wykonać jedynie pewne prace wykończeniowe, po czym można się wprowadzić. Jeśli dysponujemy wystarczającym budżetem i zależy nam na czasie, można zdecydować się na tak zwane mieszkanie pod klucz, czyli w pełni wykończone, zaaranżowane zgodnie z wizją inwestora. Wybierając je mamy pewność, że oprócz umeblowania nie czeka nas żaden dodatkowy nakład pracy.

Jak wybrać mieszkanie deweloperskie?

Obecnie przebierać możemy w ofertach mieszkań zarówno z rynku pierwotnego, jak i wtórnego. Wszystko zależy od naszych indywidualnych potrzeb, preferencji, oczekiwań i możliwości finansowych. Jeśli zależy nam na nowej nieruchomości, to należy skupić się na tym, co ma do zaoferowania rynek pierwotny. Współczesne budownictwo stawia przede wszystkim na wysoką jakość wykonania i nowoczesne technologie, wobec czego zyskujemy dużo więcej niż tylko wygodny lokal do zamieszkania. Mówić można tu między innymi o ogrodzie, tarasie, parkingu czy monitoringu. W zależności od tego, na jakiego dewelopera trafimy, będziemy mogli dokonać większych lub mniejszych modyfikacji odnośnie układu ścian czy liczby pomieszczeń. Warto wiedzieć, że zakup mieszkania z rynku pierwotnego wiąże się z mniejszymi kosztami transakcyjnymi i pośrednictwa niż mieszkania z rynku wtórnego.

Co trzeba mieć na uwadze przy wyborze mieszkania?

Wybierając mieszkanie deweloperskie trzeba zwrócić uwagę na jego rozkład, dopasowując go do swoich indywidualnych potrzeb i preferencji. Warto dokładnie zapoznać się z planem mieszkania i możliwościami dotyczącymi ewentualnego modyfikowania układu ścian. Istotne jest także położenie nieruchomości względem stron świata, co będzie miało wpływ na stopień jego nasłonecznienia. Sprawdzić trzeba również otoczenie nieruchomości pod kątem obecności sklepów, parków, placów zabaw. Kluczową kwestią przy wyborze lokum zawsze jest lokalizacja oraz jego skomunikowane z wybranymi punktami miasta. Jeśli mieszkanie na obrzeżach miasta jest dobrze z nim skomunikowane, nie ma sensu ponosić zdecydowanie większych kosztów kupując lokal w centrum.