Wygodne i eleganckie łóżko dwuosobowe

łóżko dwuosobowe

Ten artykuł pomoże Ci wybrać dobre, wygodne łóżko dwuosobowe i uniknąć problemów w późniejszym czasie. Wspólnie omówimy najczęstsze błędy, które popełnia co drugi kupujący przy zakupie łóżka. Dowiesz się, na co tak naprawdę musisz zwrócić uwagę, od czego zależy komfort i niezawodność łóżka.

Jak wybrać łóżko dwuosobowe?

Po pierwsze, wyjaśnijmy sobie kilka kwestii:

  • Główne elementy łóżka dwuosobowego: skrzynia zewnętrzna i podstawa. Również płyta czołowa i podnóżek mogą być dostarczone oddzielnie. Niektórzy sprzedawcy, chcąc przyciągnąć jak najwięcej kupujących, podają cenę tylko za pudełko. Dopiero po dokonaniu zakupu dowiadujemy się o prawdziwym koszcie, który jest znacznie wyższy niż cena, którą nam podano.
  • Liczby 180 x 200 lub 160 x 200 w nazwie oznaczają rozmiar materaca w centymetrach. Długość i szerokość produktu są w rzeczywistości większe i podawane są oddzielnie.

Pełna przejrzystość

łóżko dwuosobowe

Sprzedawca jest zobowiązany do udzielenia szczegółowych informacji na temat produktu: wyposażenia, wymiarów oraz jaki rozmiar materaca jest wam potrzebny. Sprawdź, czy cena obejmuje wszystkie elementy, których potrzebujesz.

Wygodny rozmiar dla dwóch osób

Optymalna szerokość dla wygodnego łóżka dwuosobowego to 160 cm – jest to standard. Każdy z nich ma wystarczająco dużo miejsca, więc mogą spać wygodnie, nie przeszkadzając sobie nawzajem. Szczupli i młodzi małżonkowie mogą być zadowoleni z szerokości łóżka 140 cm, a dla puszystych małżonków lepiej wybrać szerszy model od 180 cm.

Stabilna podstawa

Decyduje o tym, jak długo łóżko dwuosobowe będzie Ci służyło. Mistrzem wytrzymałości i trwałości jest podstawa ortopedyczna. Jest to metalowa rama z poprzecznymi listwami, zwanymi również listwami, lamelami. Nie ma ryzyka pęknięcia samej ramy, a lamele, które ulegną uszkodzeniu, są łatwe do wymiany. Cała konstrukcja może wytrzymać obciążenie do 200 kg na łóżko. Dodatkową zaletą bazy jest to, że stelaż listwowy zapewnia odpowiednią wentylację i przedłuża żywotność materaca.

Zalety mechanizmu podnoszenia

Podnoszona podstawa to ratunek dla małych sypialni. Bez szuflad, oszczędza dużo dodatkowego miejsca w pokoju. Pozwala zorganizować przestronne miejsce do przechowywania pod łóżkiem i nie wymaga szafy.