Środki ochrony roślin – jak je wybrać?

środki ochrony roślin

Wraz ze wzrostem zapotrzebowania na produkty ekologiczne nic dziwnego, że coraz więcej osób decyduje się na własną uprawę. Niezależnie od tego, czy posiadasz mały ogródek przydomowy, czy dużą plantację komercyjną, klucz do sukcesu pozostaje ten sam: wybór odpowiednich pestycydów i nawozów. Jeśli pestycydy są stosowane prawidłowo, mogą zapewnić zdrowy wzrost naturalnej odporności owadów; mogą zabijać szkodliwe owady, pozostawiając w spokoju owady pożyteczne; mogą też być stosowane w taki sposób, aby zapewnić roślinom wszystkie niezbędne składniki odżywcze. Ważne jest, aby dobrać odpowiedni pestycyd do swojego ogrodu, ponieważ od tego zależy, jak skuteczna i opłacalna będzie Twoja uprawa.

Co to są środki ochrony roślin?

środki ochrony roślin

Okopywanie gleby i inne organiczne praktyki ogrodowe, takie jak ściółkowanie, uprawy wiążące azot i napowietrzanie gleby, mogą zapewnić bezpieczne schronienie szkodliwym owadom i chorobom. Praktyki te mogą również pomóc w zapobieganiu wprowadzaniu owadów i chorób do ogrodu w przyszłości. Praktyki ekologiczne wymagają jednak innego rodzaju pestycydów. Środki zapobiegawcze, takie jak z https://ogrodniczy.com/srodki-ochrony-roslin , działają najlepiej w połączeniu z dobrym programem nawożenia organicznego. Pestycydy mogą być substancjami występującymi naturalnie lub produkowanymi przez firmy. Wszystkie pestycydy stosowane przez ogrodników ekologicznych muszą być naturalne. Jeśli pestycyd jest naturalny, oznacza to, że pochodzi z ziemi lub został wyhodowany na glebie organicznej. Naturalne pestycydy są zwykle tańsze niż ich syntetyczne odpowiedniki, zwłaszcza jeśli są produkowane metodami ekologicznymi.

Środki ochrony roślin mogą być naturalne lub sztuczne.

Sztuczne pestycydy są rzeczywiście rodzajem pestycydów, ale różnią się od nich. Sztuczne pestycydy są celowo produkowane tak, aby były bardziej skuteczne niż pestycydy organiczne. Zazwyczaj są produkowane w postaci proszków lub płynów, które można stosować zarówno na uprawach ekologicznych, jak i syntetycznych. Sztuczne pestycydy mają jeden lub więcej celów: powstrzymanie rozwoju szkodników, które uodporniły się na konwencjonalne pestycydy, szybkie zabijanie szkodników lub zapewnienie szczególnej ochrony roślin, której nie można uzyskać stosując praktyki rolnictwa ekologicznego. Ogrodnictwo ekologiczne wymaga innego rodzaju pestycydów. Pestycydy ekologiczne należy wybierać ostrożnie, ponieważ muszą one być nie tylko pochodzenia ekologicznego, ale także pozyskiwane z ekologicznych źródeł.