Z czego meble do ogrodu?

sofa ogrodowa w otoczeniu kwiatów

Mało jest takich ludzi, którzy nie lubią siedzieć w ciepłe wiosenne lub letnie dni na dworze. Na swoim tarasie lub na balkonie. Jednak do wygodnego siedzenia niezbędne są odpowiedni jakości meble ogrodowe. Wykonane są one z różnych materiałów. Każdy z tych materiałów ma swoje plusy i minusy. Poniżej znajdziecie zestawienie, które krótko podsłuchuje zalety i wady konkretnych mebli.

Meble z drewna

Decydując się na meble wykonane z drewna, możemy być pewni, że będą one trwałe. Na przykład sofa ogrodowa będzie nam służyła wiele lat. Meble wykonywane są z drewna pochodzącego z naszego kraju. Najczęściej do produkcji wykorzystuje się drzewa takie jak sosny, dąb, buk oraz świerk. Zdarza się również że meble ogrodowe wykonane są z drzewa egzotycznego. Zaletą takiego drewna jest to, że są one bardziej odporne na nasiąkanie wodą.

Drugim popularnym rodzajem mebli są meble wykonane z wikliny. Jeszcze do niedawno były one bardzo popularne, obecnie jednak coraz częściej zastępuje takie meble inny materiał, jakim jest rattan lub technorattan. Dużą zaletą mebli wykonanych z wikliny jest ich niska waga. Warto zauważyć, że meble wiklinowe są odporne na wilgoć. To duża zaleta jeżeli chodzi o meble, które mają służyć nam na dworze.

sofa ogrodowa na tle domu

Rattan i technorattan

Wspomniane wcześniej meble wykonane z wikliny z czasem zastąpiły meble rattanowe. Meble te doskonale nadają się na taras. Ich niepowtarzalny wygląd sprawia, że doskonale będą prezentowały się na tarasie. Powinniśmy pamiętać jednak, że meble wykonane z rattanu nie są odporne na działanie promieni słonecznych. Nie powinniśmy zostawiać ich zbyt długo narażonych na działanie promieni. Meble wykonane z rattanu nie lubią również opadów atmosferycznych. Tańszą wersją i odporną na działanie tych warunków atmosferycznych jest technorattan.

Jak łatwo zauważyć wybór mebli do ogrodu jest bardzo duży i każdy bez problemu znajdzie coś dopasowane do swoich potrzeb. Powinniśmy zwrócić uwagę zarówno na materiał, z jakiego wykonane są meble oraz na przeznaczenie. Najlepiej jest jeżeli możemy meble chować podczas opadów. Na zimę warto je schować każde meble.