Czym charakteryzują się łóżka kontynentalne?

Rodzajów łóżek sypialnianych jest naprawdę sporo, przez co nie jest wcale tak łatwo zdecydować się na konkretny model. Dobrym wyborem będzie zawsze ten, w przypadku którego brane są pod uwagi indywidualne potrzeby i preferencje użytkownika. Nic nam po nawet najpiękniejszym meblu, jeśli będzie się nam na nim niewygodnie spało. Wśród łóżek do sypialni znaleźć można modele kontynentalne. Ich nazwa może wielu osobom niczego nie mówić, dlatego czas przyjrzeć się im z bliska i sprawdzić, o czym tak naprawdę jest tutaj mowa. Może się okazać, że mebel ten będzie strzałem w dziesiątkę. 

Po czym można poznać łóżko kontynentalne? 

Łóżka kontynentalne charakteryzują się tym, że są połączone z materacem. Co więcej, nie mówimy tutaj wyłącznie o jednym, a nawet nie o dwóch materacach. Takie łóżka można często zobaczyć w filmach, eleganckich sypialniach, w hotelach i luksusowych apartamentach. Nic jednak nie stoi na przeszkodzie, aby wzbogacić o nie swoją własną sypialnię. Tym bardziej, jeśli dysponujemy sporą przestrzenią we wnętrzu. Jest to świetna opcja w przypadku małżeńskich sypialni, ale nie tylko. Mebel ten cenią sobie osoby starsze, gdyż łatwiej się z nich wstaje niż z łóżka tradycyjnego. Wynika to tego, że powierzchnia do spania znajduje się na dwukrotnie wyższej wysokości niż przy zwykłym łóżku. Mówić można tutaj o wysokości rzędu 60-70 cm zamiast tylko 30 cm. Kontynentalne łóżka wyróżniają się stabilną konstrukcją, są tapicerowane tkaniną lub skórą, stoją na krótkich nóżkach. Wzbogacone są o praktyczny zagłówek tapicerowany, główny materac i materac nawierzchniowy. Pomimo tylu warstw materacy, łóżko to bardzo dobrze odprowadza wilgoć i gwarantuje wysoki poziom higieny, co wynika z jego konstrukcji – przestrzeń pod stelażem jest wolna, co przekłada się na optymalną wentylację. Nowoczesne modele łóżek kontynentalnych wyposażone są w szereg mniej lub bardziej praktycznych funkcjonalności. Wymienić można chociażby oświetlenie czy wbudowany głośnik radia. 

Jakie są zalety łóżek kontynentalnych? 

Łóżko kontynentalne ma wiele zalet, jedną z nich jest praktyczna konstrukcja, która bardzo dobrze podtrzymuje materac. Użytkownik może liczyć na przewiewność, co zmniejsza ryzyko rozwoju pleśni. Jeśli kwestia czystości jest dla nas priorytetem, tego typu łóżko będzie idealnym wyborem. Zapewnia wysoki komfort użytkowania. Jest bezpieczne, wygodne i stabilne, przyjemnie miękkie. Na korzyść kontynentalnych łóżek przemawiają również ich walory estetyczne. Nadają one wnętrzu charakteru, wprowadzają elegancję i przytulność. Pasować będą do wystroju zarówno klasycznego, jak i nowoczesnego. Mogą mieć praktyczne pojemniki i szuflady na pościel, poduszki, kołdrę.