Płytki imitujące beton – coraz popularniejszy wybór Polaków

płytki imitujące beton

Płytki imitujące beton coraz częściej goszczą w domach Polaków z uwagi na całą gamę ich zalet. Nie tylko są stosunkowo tanie, ale jeszcze bardzo uniwersalne. Najlepiej wpasowują się do surowych wnętrz, nadając im ciekawego klimatu. Wprawiony dekorator może doskonale skomponować takie płytki z innymi dodatkami, by stworzyć kompozycję idealną dla każdego domu. 

Zalety płytek imitujących beton 

  • Stosunkowo niska cena w porównaniu do standardowych płytek, dzięki czemu są dobrym wyborem dla osób ceniących sobie dobry stosunek jakości produktu do ceny.
  • Łatwość mycia i trzymania czystości – są stosunkowo plamoodporne, a nawet w przypadku zabrudzenia doprowadzenie ich do czystości jest bardzo łatwe. 
  • Uniwersalność – odpowiednio dopasowane do wnętrza znajdują szeroką gamę zastosowań nie ograniczając się do jednego konkretnego stylu.
  • Autentyczny wygląd – płytki wykonane z dobrej jakości materiałów idealnie imitują beton, dzięki czemu aura domu nabierze zupełnie innego wydźwięku.
płytki imitujące beton

Do jakich kompozycji najlepiej wpasowują się takie płytki i jaki rodzaj wybrać? 

Opcji jest bardzo wiele, ponieważ głównym atutem płytek imitujących beton dostępnych na home100 jest uniwersalność. Wnętrza, w które będą wkomponowane mogą zarówno mieć aurę surowego, chłodnego pokoju, jak i przytulnego, ciepłego domu. Co ciekawe, wśród płytek imitujących beton można znaleźć wiele rodzajów, które różnią się nie tylko barwą, ale także odwzorowaniem gramatury i wyglądu owego rodzaju betonu. Prawidłowe dobranie stylu może być kluczowe dla wykończenia pokoju dokładnie według swojej koncepcji. Oprócz barwy różne rodzaje płytek mogą różnić się także gramaturą, smugami czy nawet nierównościami. Przy tym należy jednak pamiętać, że najczęściej płytki ze szczegółami będą nieco droższe od najbardziej podstawowych wersji.