Zastosowanie szklanej mozaiki w aranżacji wnętrza

Zastosowanie szklanej mozaiki w aranżacji wnętrza

W wielu projektach nowoczesnych wnętrz rolę atrakcyjnej dekoracji pełnią szklane mozaiki, wkomponowane w ciekawy sposób w aranżację pomieszczenia. Dają one wiele możliwości zastosowania dzięki mnogości kształtów, faktur i kolorów. Warto jednak zapoznać się z kilkoma informacjami, o których warto pamiętać przed zastosowaniem ich podczas urządzania wnętrza. 

Atrakcyjna ozdoba nie tylko do łazienki

W domowych aranżacjach wykorzystanie szklanej mozaiki może przynieść ciekawe efekty wizualne zarówno podczas urządzania łazienki jak i innych pomieszczeń użytkowych. Doskonale sprawdzi się jako obudowa elementów wyposażenia łazienki, między innymi luster, kabin prysznicowych, wanien i blatów. Ogromny wybór faktur, kolorów i kształtów dostępny w sklepie pod adresem https://home100.pl/mozaiki-szklane sprawia, że tego rodzaju rozwiązanie z łatwością dopasować można do każdego wnętrza, niezależnie od jego stylu i powierzchni. Warto jednak pamiętać, żeby nie stosować mozaiki na podłodze, z racji intensywnego eksploatowania tej powierzchni, co prowadzić może to szybkiego uszkodzenia lub utraty atrakcyjnego wyglądu płytek.

szklane mozaiki w odcieniach zieleni

Dekoracja wnętrz w każdym stylu

Wykorzystywane w wielu wnętrzach szklane mozaiki mogą pełnić różne role, między innymi służyć mogą jako dekoracyjny detal w postaci szerokiego, pionowego pasa na ścianie, a także jako główna dekoracja umieszczona w centralnym miejscu pomieszczenia. Ciekawym zastosowaniem może okazać się również wykorzystanie mozaiki jako kontrastu do stylu i koloru pomieszczenia przez użycie skrajnie różnych kolorystycznie płytek. Szklane mozaiki sprawdzą się idealnie do każdej wielkości pomieszczeń, błyszczące kwadraciki w małych pomieszczeniach, odbijają światło, przez co wnętrze optycznie wydaje się większe. 

Natomiast gdy zamierzone będzie optyczne zmniejszenie przestrzeni, warto zastosować szklaną mozaikę z matową powierzchnią, pochłaniającą światło.