Czy przycisk do spłuczki jest uniwersalny?

stelaż do wc4

Aranżacja i pełne wyposażenie łazienki nie jest łatwe. To sporo pracy i trzeba wziąć pod uwagę sporo czynników, które mogą sprawić, że łazienka będzie urządzona w sposób harmonijny czy też będzie nieestetyczna. Z tego powodu może pojawić się wiele pomysłów na aranżację łazienki. Nie wszystkie jednak będą trafione, a niektóre zakupy mogą okazać się niepotrzebne. Dlatego warto je dobrze przemyśleć i zastanowić się nad możliwością zastosowania niektórych przedmiotów. Czy przycisk do spłuczki jest uniwersalny? Czy można zamontować go do każdej spłuczki?

Nie! Przycisk nie jest uniwersalny

stelaż z przyciskiem

W przypadku spłuczek do zabudowy należy zaznaczyć, że przycisk nie jest rozwiązaniem uniwersalnym. Przykładowo przycisk do spłuczki Geberit będzie pasował wyłącznie do stelaża tej samej marki. To bardzo ważna informacja, bo każdy, kto urządza toaletę, musi pamiętać o tym, że zakup niewłaściwego przycisku będzie wiązał się z koniecznością jego wymiany. To z kolei może wiązać się z pewnymi niedogodnościami. Pojechanie do sklepu, zwrot przycisku i wybranie nowego może zająć nawet kilka godzin.

Dopasowanie do stelaża i rodzaju spłuczki

Przycisk do spłuczki zawsze powinien być dopasowany do stelaża podtynkowego i rodzaju samej spłuczki. Informacje na jego temat można znaleźć na opakowaniu stelaża lub sedesu. Trzeba o tym też pamiętać w przypadku, kiedy brakuje już instrukcji dołączonej przez producenta. W takim wypadku najlepiej jest poszukać informacji na temat konkretnego modelu w internecie albo poprosić i pomoc kogoś kompetentnego. Sprzedawca w sklepie najprawdopodobniej będzie w stanie doradzić wybór przycisku odpowiedniego do danego zestawu podtynkowego. Dobrym rozwiązaniem jest też zakup wszystkiego, co niezbędne do korzystania z sedesu podczas jednych zakupów. To daje największą szansę na to, że nie dojdzie do pomyłki i wszystkie elementy będą do siebie pasowały i wszystko będzie działało tak, jak trzeba. Z tego rozwiązania powinni korzystać przede wszystkim wszyscy, którzy nie znają się na budownictwie i remontach.