Jak pozbyć się pająków z domu?

środek na pająki

Pająki to jedne z najczęściej spotykanych owadów. Z odnóżami, zamiłowaniem do ukrywania się w najmniejszych szczelinach, nic dziwnego, że pająki często przyprawiają nas o gęsią skórkę. Może jednak zaskoczy Cię fakt, że nie wszystkie pająki to jadowite i złowrogie stworzenia; w rzeczywistości pajęczaki należą do najbardziej inteligentnych bezkręgowców! Pajęczaki są również niezbędne dla funkcjonowania naszego systemu ekologicznego – wiele gatunków pająków zjada inne owady, takie jak komary i muchy. Niestety, gdzie jest jeden pająk, tam zwykle gdzieś w pobliżu czai się ich więcej. A jeśli drżysz na myśl o posiadaniu pajęczych współlokatorów, niech ten artykuł będzie Twoim przewodnikiem, jak się ich pozbyć raz na zawsze!

Uszczelnij otwory

Najlepszym sposobem na pozbycie się pająków jest uszczelnienie pęknięć i otworów, przez które mogą one wejść do twojego domu w pierwszej kolejności. Najlepiej zrobić to jesienią, kiedy pająki są bardziej skłonne do przebywania wewnątrz, a nie na zewnątrz w swoim naturalnym środowisku. O tej porze roku pająki szukają ciepłego, suchego miejsca do spędzenia zimy. Doskonałym miejscem jest ładna szczelina w ścianie lub na poddaszu. Pozbycie się pająków może być tak proste jak użycie wełny do zatkania wszystkich pęknięć i dziur w domu, które pająki mogą uznać za atrakcyjne. Możesz również uszczelnić dolną część drzwi za pomocą listwy lub kitu. 

Pozbądź się bałaganu

Pozbycie się bałaganu w Twoim domu to kolejny świetny sposób na pozbycie się pająków. Pająki uwielbiają budować swoje pajęczyny w kątach, za meblami i wewnątrz szaf – szczególnie w wilgotnych, mokrych miejscach. Aby pozbyć się pająków, musisz pozbyć się bałaganu, który pozwala im się ukryć. Jeśli masz piwnicę, strych lub garaż, pamiętaj, aby raz w roku oczyścić te miejsca. 

Spróbuj środków na pająki

Jeśli bardziej naturalne sposoby na pozbycie się pająków w Twoim domu nie działają, możesz również spróbować środków na pająki na bazie chemicznej. Środek na pająki dostępny na https://ogrodniczy.com/preparaty-na-pajaki zaprojektowany jest tak, aby zabić pająki przy kontakcie. Używając tych sprayów, pamiętaj, aby dokładnie przestrzegać wskazówek i nosić odzież ochronną.  Upewnij się, że postępujesz dokładnie według wskazówek na etykiecie. Być może trzeba będzie stosować środek na pająki raz na kilka dni, aż wszystkie pająki zostaną zabite.