Jak urządzić funkcjonalny przedpokój?

brązowe meble do przedpokoju

Przedpokój to pomieszczenie, któremu poświęcamy stosunkowo niewiele uwagi. Traktujmy tę przestrzeń, jako połączenie składziku i korytarza. Całkowicie niesłusznie. Przedpokój jest wizytówką naszego domu. To pierwsze pomieszczenie, jakie widzą nasi goście. Dlatego warto zadbać o jego wystrój.

Funkcjonalny przedpokój, czyli jaki?

Planując aranżację przedpokoju zastanówmy się jakie funkcje ma spełniać, to niewielkie pomieszczenie. Na pewno warto zainwestować w meble do przedpokoju. Ich ilość i rodzaj musi być dopasowana do wielkości pomieszczenia. W małych korytarzach świetnie sprawdzi się szafa wnękowa bądź narożna. Taki mebel pomoże nam uporządkować nasze okrycia wierzchnie. Przydaje się też szafka na buty, zwłaszcza jeśli mamy sporo par obuwia. 

W bardzo dużych szafach wnękowych możemy zmieścić nie tylko ubrania, ale też gadżety do sprzątania czy nawet pralkę automatyczną. Ilość możliwości jest naprawdę nieograniczona, ponieważ szafy wnękowe robi się na wymiar. Ich wnętrze może być dopasowane do potrzeb mieszkańców.

Jeżeli dysponujemy nieco większą przestrzenią, to możemy zastanowić się nad postawieniem w przedpokoju niewielkiej etażerka czy nawet wąskiej komody. Taki mebel to świetny schowek na różne drobiazgi, na przykład na zapasowe klucze, notatniki czy ładowarki do telefonów. Dzięki temu łatwiej nam będzie utrzymać porządek  domu. 

meble do przedpokoju

O czym jeszcze warto pamiętać?

W przedpokoju należy zadbać o bardzo dobre oświetlenie. A to dlatego, że w korytarzu zazwyczaj nie mamy dostępu do naturalnego światła. W korytarzu jedno źródło światła to zazwyczaj za mało… Złaszcza jeśli  korytarzu poprawiamy makijaż czy fryzurę.

Kolejny ważny detal to oczywiście lustro. Służy ono nie tylko do kontroli stylizacji. Duże lustro sprawia, że niewielki korytarz wygląda na zdecydowanie większy. Cała przestrzeń nabierze też głębi. 

Lustra odbijają też światło. Dzięki temu pomieszczenie zawsze jest jaśniejsze. Tę sprytną sztuczkę stosowali z powodzeniem już Starożytni Rzymianie. Pomimo upływu stuleci ten trick nadal działa…