Jak nie wyjmować brudnych naczyń ze zmywarki?

tabletki do zmywarki

Wynalazcy zmywarki do naczyń powinni dostać nagrodę Nobla, a już na pewno dozgonną wdzięczność gospodyń domowych! To jednak ty decydujesz w jakim stopniu zmywarka pomoże ci w codziennym życiu. Odpowiednio dobrane tabletki do zmywarek i umiejętne rozkładanie naczyń sprawią, że każdy talerz trafi do szafki, a nie do ponownego mycia. 

Jedna tabletka, wiele do zrobienia

tabletki do zmywarki

Tabletki do zmywarki z https://sklep.clovin.com.pl/tabletki-do-zmywarek mają zwykle formę charakterystycznych kapsułek, składających się z kilku kolorowych elementów lub warstw. Wygląd często odzwierciedla ich funkcje. Nowoczesne kapsułki zawierają w składzie nie tylko środki myjące, ale również nabłyszczające, zmiękczające wodę oraz zapachowe. Unikalnym dodatkiem mogą być sole cynku, które zabezpieczają naczynia oraz samo urządzenie przed korozją i rdzą. Tego typu detergent ma w swojej ofercie marka Dr. Prakti. Warto również wiedzieć, że nie każdą tabletkę musimy wyjmować z folii ochronnej, wiele z nich można od razu umieścić w przeznaczonej na to szufladce, dzięki zastosowanej folii wodorozpuszczalnej. 

Pomóż tabletce prawidłowo działać

Nawet najnowszej generacji tabletki do zmywarek nie domyją naczyń, jeśli będą one źle rozmieszczone w przestrzeni urządzenia. Tu warto pamiętać o kilku zasadach:

  • należy wcześniej usunąć większe cząstki jedzenia,
  • największe naczynia umieszcza się na środku kosza dnem do góry,
  • kieliszki umieszczamy w specjalnych uchwytach, trzymających ich nóżki,
  • sztućce wkładamy do specjalnej szuflady lub koszyka,
  • pomiędzy wszystkimi naczyniami zostawiamy taką przestrzeń, aby zapewnić swobodne krążenie wody.

Nikt nie lubi wyjmować brudnych naczyń ze zmywarki! Warto załadować ją w sposób przemyślany, niech zmywa raz a dobrze.