Poznaj blaski i cienie wiszącej muszli klozetowej

lazienka z wc

Zwolennicy klasycznych rozwiązań zwykle nie mają żadnych wątpliwości, co do tego, że stojąca muszla klozetowa nie ma sobie równych. Jej montaż nie jest przecież skomplikowany, a ona sama może być dodatkowym elementem ozdobnym w toalecie. Nietrudno się jednak domyślić, że nie jest to jedyne rozwiązanie, na jakie możemy się dziś zdecydować. Czas więc na zaznajomienie się z możliwościami, jakie otwierają wiszące miski WC ze sklepu Łazienka Rea.

Muszla wisząca – nowoczesność puka do łazienki

Muszle podwieszane, opisywane jako funkcjonalne i stylowe, kojarzone są przede wszystkim z nowym budownictwem. Tam też można je najczęściej spotkać. Inwestorzy zwykle podkreślają, że mamy do czynienia z rozwiązaniami nowocześniejszymi, można mieć jednak pewne wątpliwości co do tego, czy właśnie ten argument ma dla nich kluczowe znaczenie. Bardziej prawdopodobne jest to, że wybór muszli podwieszanych jest spowodowany względami praktycznymi. Nowoczesne łazienki są pomieszczeniami bez porównania mniejszymi niż te zlokalizowane w starszych domach i blokach. Niewielkie rozmiary nie mogą pozbawiać ich atutu funkcjonalności, a prawdą jest to, że miska wisząca zajmuje zdecydowanie mniej miejsca. Ukrycie części elementów instalacyjnych w ścianie także ma swoje plusy. Nie są ogólnodostępne, nie niszczą się więc zbyt szybko. Nie trzeba też martwić się o ewentualne trudności z utrzymaniem ich w czystości.

Czy miska wisząca ma wady?

Zgrabny wygląd i funkcjonalność wiszącej muszli klozetowej sprawiają, że coraz więcej osób zastanawia się nad tego rodzaju inwestycją. Rodzi się jednak pytanie o to, czy rzeczywiście mamy do czynienia z rozwiązaniem wolnym od wad. Okazuje się, że nie jest to aż tak pewne. Największym problemem może okazać się cena muszli wiszących, nadal znacznie wyższa niż koszt zakupu ich stojących odpowiedników. Osoby, które korzystają z takich rozwiązań na co dzień, zwracają też uwagę na problemy montażowe. Tylko staranna instalacja muszli gwarantuje jej bezawaryjne działanie, montaż warto więc powierzyć profesjonalistom.