Co warto wiedzieć o gresie polerowanym?

Płytki gresowe cieszą się od lat niesłabnącą popularnością. Z uwagi na duży wybór płytek gresowych w sklepach oraz rozmaitość ich rodzajów, warto wiedzieć czym charakteryzuje się jeden z najczęściej wybieranych modeli gresu czyli gres polerowany.

Czym wyróżnia się gres polerowany?

Gres polerowany jest wynikiem dokładnego wypolerowania płytki bezpośrednio po jego wypaleniu. Dzięki zabiegowi zdarcia wierzchniej warstwy płytki, materiał zyskuje odpowiedni połysk, zmieniając jednocześnie swoje wartości użytkowe.  Tego rodzaju gres z dużym powodzeniem jest w stanie imitować bardziej ekskluzywne i droższe rodzaje powierzchni, wygląda efektownie jednak wymaga odpowiedniej impregnacji. Warto wiedzieć także, że powierzchnia gresu polerowanego jest bardziej narażona na mechaniczne uszkodzenia (np. zarysowania) i nie powinna być stosowana w pomieszczeniach o dużym natężeniu ruchu.

Gdzie warto zastosować płytki gresowe polerowane? Jakie są jego zalety?

Płytki gresowe polerowane sprawdzą się zarówno w aranżacjach nowoczesnych jak i tych typowo klasycznych. Można je stosować praktycznie w każdym pomieszczeniu w domu, będą wyglądały efektownie zarówno w mniejszych jak i większych pomieszczeniach. Najczęściej gres polerowany układa się w salonach, kuchniach oraz łazienkach, jednak coraz więcej osób decyduje się na ułożenie płytek gresowych polerowanych także w sypialniach i pokojach dziecięcych.

Decydując się na gres polerowany z Home100.pl należy pamiętać, że nie może być on umieszczony w pomieszczeniach które narażone są na szkodliwe działanie warunków atmosferycznych. Z uwagi na jego bardzo gładką powierzchnię, należy mieć też na uwadze to, że łatwo się na nim poślizgnąć.