Najpopularniejsze rodzaje szafek na buty na wymiar

szafka na buty na wymiar

Szafki na buty są bardzo praktycznymi meblami, dlatego też można je znaleźć praktycznie w każdym mieszkaniu. Oferta szafek jest bardzo szeroka i różnorodna, dzięki czemu każdy znajdzie coś dla siebie. Największym zainteresowaniem cieszą się dość wysokie szafki, które składają się z kilku poziomów półek i szuflad. Największym atutem tego typu modeli jest spora pojemność przy stosunkowo niewielkiej powierzchni, którą zajmują.

Obrotowe szafki na buty

szafka na buty na wymiar

Z miesiąca na miesiąc coraz większą popularność zdobywają obrotowe szafki na buty, które podążają za najnowszymi trendami wnętrzarskimi. Konstrukcja szafek tego typu opiera się na jednej stabilnej nodze, na które to można swobodnie obracać cały mebel. Obrotowa szafka na buty na wymiar doskonale sprawdzi się nie tylko w nowoczesnych, ale również klasycznych wnętrzach. Półki zamontowane są kątem, dzięki czemu bez problemu można schować większą liczbę butów.

Naścienne szafki na buty

Nowością na rynku meblarskim są naścienne szafki na buty, których głębokość rzadko kiedy przekracza 30 cm. Modele podwieszane na ścianie nie posiadają charakterystycznych nóżek, dzięki czemu zdecydowanie łatwiej utrzymać porządek pod nimi. Aby wybrać porządną szafkę, warto zwrócić uwagę na mechanizm mocowania, który w tym konkretnym przypadku odgrywa kluczową rolę.

Tradycyjne szafki stojące

Stojąca szafka na buty na wymiar jest podstawowym rozwiązaniem, które sprawdzi się w każdym mieszkaniu. Producenci oferują szafki w wielu różnych stylach. W obecnym sezonie największym zainteresowaniem cieszą się drewniane szafki urządzone w stylu minimalistycznym.