Korytarz czy przedpokój w stylu angielskim

Przedpokój stanowi niezwykle istotne pomieszczenie w każdym domu lub mieszkaniu. Stanowi on miejsce powitania gości oraz zaproszenie do dalszych pomieszczeń. Jest swoistą wizytówką wnętrza i powinien korespondować ze stylem pozostałych pomieszczeń.

Korytarz czy przedpokój
Choć oba pomieszczenia wydają się podobne, mają one swoją określoną funkcję.

Korytarz
Korytarz stanowi ciąg komunikacyjny, umożliwiający dotarcie do pomieszczeń położonych z dala od centralnej części mieszkania. Zazwyczaj jest on dość wąski i podłużny.

Przedpokój


Przedpokój łączy ze sobą poszczególne pomieszczenia domu lub mieszkania. Jest zazwyczaj dość obszerny i ma kształt kwadratu lub prostokąta. Poza rolą komunikacyjną spełnia on również wspomnianą na wstępie rolę reprezentatywną mieszkania lub domu oraz szatni lub garderoby na okrycia wierzchnie właścicieli i gości.

Przedpokój, umeblowanie


W związku z pełnieniem roli szatni lub garderoby, przedpokój powinien posiadać obszerną szafę na długie okrycia wierzchnie, komodę na czapki, szaliki i rękawiczki oraz szafkę na buty. Oczywiście istotnym elementem przedpokoju jest lustro.

Przedpokój a styl mieszkania lub domu


Przedpokój powinien być utrzymany w stylu obwiązującym w pozostałych pomieszczeniach. Może to być wystój bardzo popularny, na przykład lubiany styl skandynawski lub mniej oczywisty i oryginalny, jak na przykład styl angielski.

Przedpokój w stylu angielskim


Przedpokój w stylu angielskim cechuje się rozbielonymi barwami oraz drewnianymi meblami subtelnie stylizowanymi, posiadającymi liczne schowki oraz przeszklenia i elementy ażurowe.