Jak urządzić salon? Szczegóły są ważne!

przykładowe nóżki meblowe

Urządzenie salonu może przysporzyć więcej problemów, niż się wydaje, z tego względu, że jest to pomieszczenie wielofunkcyjne. Trzeba zadbać o to, aby było praktyczne, ale równocześnie stylowe. Na co zwrócić uwagę wybierając wyposażenie do salonu?

Jakie meble kupić?

Wybór mebli jest kluczowy, od tego w dużej mierze będzie zależeć to, jak ostatecznie będzie prezentować się pomieszczenie. Oczywiście moda na meblościanki już dawno minęła, dziś lepszym wyborem będą niskie, eleganckie komody oraz półki ścienne. Obecnie dużą popularnością cieszą się komody na nóżkach. Nóżki meblowe można kupić w większości specjalistycznych sklepów (zobacz chociażby nóżki meblowe w Belmeb), one mogą zmienić mebel nie do poznania.

Dostępne są także eleganckie nogi do stolu, dobrze sprawdzą się na przykład modele drewniane albo mosiężne o ciekawym wzorze. Niekiedy taka drobna zmiana może odmienić wybrany mebel nie do poznania.

Nie przesadzajmy z ilością mebli, wybierajmy takie, które będą pojemne, praktyczne, ale także estetycznie wykonane. Ponieważ salon jest miejscem reprezentacyjnym, musi być praktyczny, nie można go zagracić niepotrzebnymi meblami czy dużą ilością dodatków.

Pamiętajmy, że nawet tak mała zmiana jak nogi do stolika mogą całkowicie odmienić wyposażenie, dlatego nie zawsze wymiana mebli na nowe jest jednym słusznym rozwiązaniem.

Salon to pomieszczenie bardzo specyficzne i dość trudne do urządzania, jednak poświęcając na to nieco więcej czasu, bez wątpienia będziemy mogli cieszyć się ciekawie zaaranżowaną przestrzenią.