Klasyczny czy nowoczesny – jaki stolik wybrać?

drewniany stolik kawowy

Osoby, które poszukują idealnego stolika kawowego, mają spory problem. W sklepach meblowych jest tak ogromny wybór przeróżnego asortymentu, że zdecydowanie jest w czym wybierać. Stoliki kawowe, które proponują producenci mają różnorodne rozmiary, kształty oraz wykonane są z bardzo rozmaitych materiałów. Jaki stolik wybrać do swoich wnętrz? Podpowiedź poniżej.

Stylowe stoliki kawowe, czy nowoczesne modele?

To, na jaki stolik kawowy zdecydują się ostatecznie klienci zależy w dużej mierze od tego, jak urządzone jest miejsce, w którym ma się znaleźć stolik. Stylowe stoliki kawowe pasują do klasycznych, tradycyjnych wnętrz, w których królują mocne, stabilne, drewniane meble oraz ponadczasowe dodatki. Do takich pomieszczeń idealnie będzie pasował stolik kawowy okrągły lub kwadratowy wykonany z prawdziwego drewna, który ozdobiony jest delikatnymi rzeźbieniami.

Co do nowoczesnych pomieszczeń?

Stolik kawowy mały wykonany ze szkła lub ze stali (a nawet z metalu) świetnie się sprawdzi do nowoczesnych, designerskich przestrzeni. Osoby kochające styl glamour lub klimaty loftowe mogą znaleźć teraz w wielu sklepach z wyposażeniem wnętrz stoliki szklane z efektownymi wykończeniami, które doskonale będą pasować do każdego wypoczynku. Stolik kawowy mały doskonale prezentuje się, gdy otaczają go efektowne sofy oraz eleganckie kanapy. Można go także umieścić pomiędzy dwoma stylowymi fotelami. Taka aranżacja świetnie prezentuje się w modnych pomieszczeniach. Klienci wiele inspiracji znajdą w magazynach wnętrzarskich oraz na blogach znanych projektantów i designerów wnętrz. Zdecydowanie warto się zainspirować nimi u siebie w domu.