Jakie preparaty na ślimaki będą najlepsze?

Wydawać by się mogło, że ślimaki to małe stworzonka, które nikomu nie wyrządzają żadnej krzywdy. Jednak tak naprawdę sprawa wygląda trochę inaczej. Zwierzęta te potrafią być prawdziwymi szkodnikami, szczególnie w ogrodach czy na uprawach rolnych. Aby pozbyć się ich z danego terenu, konieczne jest zastosowanie odpowiednich preparatów na ślimaki.

Szkody powodowane przez ślimaki

Osoby, które nie mają nic wspólnego z ogrodnictwem czy rolnictwem, zapewne nie zdają sobie sprawy, jakie szkody mogą powstawać na skutek działalności ślimaków. Jednak ogrodnicy y rolnicy skutecznie starają się walczyć z tymi stworzeniami. Są to szkodniki roślin, które w dodatku są wszystkożerne. Zjadają dosłownie wszystko, co stanie im na drodze. Kilka sztuk ślimaków w ogrodzie potrafi zniszczyć ogromną ilość warzyw, nasion, kwiatów, a nawet cebul. Często są one niewidoczne dla ludzi, gdyż żerują głównie w nocy. Zwierzęta te szczególnie uwielbiają żerować na liściach roślin ogrodowych, takich jak funkie, azalie czy inne krzewy ogrodowe. Efekty ich żerowania widoczne są także na liściach truskawek, a w okresie zbiorów nawet na ich owocach.

Jakie preparaty na ślimaki?

W sklepach ogrodniczych, czy to stacjonarnych czy internetowych, spotkać można wiele preparatów na ślimaki czy takich, które skutecznie zniechęcają te osobniki do żerowania. Coraz częściej wykorzystuje się najróżniejsze granulaty, żele czy pułapki. Największą popularnością cieszą się granulaty, czyli środki ślimakobójcze o działaniu żołądkowym i kontaktowym. W składzie zawierają składniki wabiące, które zachęcają zwierzęta do zjedzenia granulatu. Żele również są dość skuteczne. Wykłada się je wokół roślin. Są one bezbarwne i bezwonne. Stanowią one naturalną przeszkodę dla ślimaków. Co najważniejsze, są one odporne na deszcz i bardzo wysokie temperatury.

Ślimaki potrafią wyrządzić prawdziwe szkody w ogrodach. Jeśli domowe sposoby na pozbycie się tych szkodników nie przynoszą żadnych rezultatów, lepszym rozwiązaniem jest zakup środków chemicznych zwalczających te zwierzęta.