Kiedy warto stosować herbicydy na chwasty?

Należy mieć świadomość, że herbicydy są preparatami przeznaczonymi do zwalczania różnego rodzaju chwastów. Warto wiedzieć, że odchwaszczanie zaliczane jest do najbardziej istotnych zabiegów przeprowadzanych przez plantatorów.

Kiedy powinny być stosowane omawiane preparaty?

Środki chwastobójcze powinno się stosować przede wszystkim na większych obszarowo powierzchniach. Należy do nich zaliczyć pola uprawne czy plantacje. W przypadku mniejszych upraw zdecydowanie lepszym rozwiązaniem będzie niszczenie mechaniczne.

Koniecznie trzeba pamiętać również o innych zabiegach

Należy mieć świadomość, że nawet najlepsze herbicydy na chwasty nigdy nie będą w stanie rozwiązać wszystkich kłopotów. Godny uwagi jest fakt, że doskonałym uzupełnieniem chemicznych zabiegów będą zabiegi mechaniczne. Nie wszyscy wiedzą, że w ekologicznych gospodarstwach praktycznie w ogóle nie stosuje się omawianych środków chwastobójczych.

O czym należy pamiętać podczas stosowania tych preparatów?

Warto wiedzieć, że można wyróżnić herbicydy kontaktowe i układowe. Zadaniem pierwszych jest uszkadzanie chwastów w miejscu zetknięcia się z opryskiem. Rekomendowane jest bardzo dokładne pokrycie określonych chwastów omawianym preparatem. Dopiero wtedy można mieć pewność skuteczności. Nie powinno się tym samym wykonywać niedokładnych oprysków. Warto stosować omawiane preparaty nie tylko przed siewem, ale również w miejscach, gdzie mają nie rosnąć praktycznie żadne rośliny.