Jakie płyty meblowe wybrać?

płyta meblowa - jaki rodzaj wybrać?

Aby wybrać wysokiej jakości meble drewniane w pierwszej kolejności warto zwrócić uwagę na jakość zastosowanego materiału. Z niniejszego artykułu dowiedzą się Państwo jaka płyta meblowa z dostępnych obecnie rodzajów jest godna polecenia i jakie są ich największe atuty.

Moda na płyty wiórowe

Producenci mebli tacy w ostatnim czasie coraz częściej sięgają po rewelacyjne płyty wiórowe. Materiał ten stworzony jest w całości ze sprasowanych wiórów drzewnych i niewielkich dodatków syntetycznej żywicy. Pod odpowiednim ciśnieniem i przy bardzo wysokiej temperaturze, można uzyskać bardzo wytrzymałe płyty meblowe. Pamiętać należy jednak o tym, że wiórowa płyta meblowa niestety nie nadaje się do kontaktu z wodą. Do największych zalet należy zaliczyć atrakcyjną cenę, niewielką wagę oraz olbrzymie możliwości kolorystyczne laminatów. Nie można zapominać także o doskonałych parametrach wytrzymałościowych i izolacyjnych.

Popularne płyty MDF

W sklepach meblarskich można znaleźć wiele mebli wykonanych z niezawodnych płyt meblowych MDF. Materiał ten stworzony jest z kolei ze zdrowych włókien drzewnych, które połączone są ze sobą syntetyczną żywicą aminową. Meblowe płyty MDF są nieco droższe od powyżej opisanych płyt wiórowych, ale mogą pochwalić się jednocześnie zdecydowanie lepszymi parametrami użytkowymi. W chwili obecnej jest to najlepszy zamiennik dla naturalnego drewna. Ze względu na dużą gęstość materiału płyta meblowa MDF może pochwalić się dobrą wytrzymałością. Do zalet należy zaliczyć także dużą elastyczność, dzięki czemu producenci są w stanie wykonać nawet bardzo nietypowe kształty.