Basen ogrodowy – jaki wybrać?

Wielkimi krokami zbliża się lato. A wraz z nim będziemy marzyć o tym, by ochłodzić się w letniej wodzie. Najlepszym rozwiązaniem będzie zakup ogrodowego basenu. Nie będziemy musieli się tłoczyć w miejskich, zapełnionych basenach.

W naszym klimacie nie sprawdzi się basen stały. Dodatkowo jest to duży koszt. Natomiast dobrym rozwiązaniem będzie basen rozkładany. Jest to koszt około 1000 złotych. Do wyboru mamy cztery podstawowe baseny rozkładane:

– dmuchane – są one tanie, ale też bardzo małe. Będą świetnie służyć dzieciom. Nie mają one podłączeń do wody, by je napełnić. Za to plusem jest to, że woda się w nich szybko nagrzewa i nie ma problemu później z jej wylaniem.
– rozporowe – dmuchany jest tylko kołnierz, a reszta zwęża się ku górze. W miarę napełniania wody same rozpierają podłoże. Baseny rozporowe mają różną średnicę i głębokość, dlatego możemy kupić taki, który będzie odpowiadał naszym potrzebom.
– stelażowe – baseny stelażowe trzyma się na specjalnym stelaż, dołączona jest do nich drabinka.
– dmuchane jacuzzi – jest to basen z pompą, do tego podgrzewa wodą i ją „bąbluje”.

Niezależnie, czy będzie to basen stelażowy, dmuchany, czy jacuzzi podłoże na którym stoi musi być czyste i proste. Pod basen możemy położyć specjalną matę, by później uniknąć czyszczenia go. Basen musi być postawiony w słońcu, tak by woda się grzała. Ważna jest także, by utrzymywać czystość w basenie. Podstawą jest siatka na kiju, która pomaga usuwać brud.