Mocowanie na stałe – zastosowanie kotwy chemicznej

Końcowy etap remontu lokalu stanowią prace wykończeniowe. Są to, można powiedzieć, zabiegi kosmetyczne, a zalicza się do nich gruntowanie ścian pod malowanie czy tapety, wykładanie łazienek kafelkami czy też montowanie balustrad przy schodach.
Do takich prac używa się nowoczesnych preparatów jak farba gruntująca, folia w płynie czy kotwa chemiczna.

Trwałe łączenia

Do mocowania poręczy i balustrad stosuje się mocowania odporne na czynniki zewnętrzne, którymi są temperatura, woda lub duże obciążenia.
Taką substancją, wspomagającą osadzanie śrub, prętów lub wkrętów, jest kotwa chemiczna. Jest to masa, wyprodukowana na bazie żywic epoksydowych, posiadająca właściwości stałego łączenia dwóch powierzchni. Jej zaletą jest szybkie tężenie i utwardzanie, możliwość
stosowania na podłożu narażonym na wilgoć, wytrzymywanie dużych obciążeń, dopuszczalność stosowania kilku kotew na małej powierzchni i przy krawędziach.

Sposób nakładania substancji

Kotwę chemiczną aplikuje się za pomocą specjalnego pistoletu z długą końcówką. W końcówce umieszczony jest spiralny mieszacz, ponieważ substancja występuje w dwóch składnikach, które po wymieszaniu przyjmują właściwą postać.

Mocowanie za pomocą kotwy chemicznej, która wypełnia wszystkie nierówności, szpary i szczeliny, tworzy bardzo trwałe i mocne łączenie. Ponieważ nie ulega rozpuszczeniu w wodzie, nie ma obawy, że z tego powodu połączenie ulegnie rozpadowi.

Na podstawie: https://budujmy.eu/pl/menu/kotwy-chemiczne-1016.html