Kupujemy filiżanki do kawy

filiżanka espresso z talerzykiemFiliżanka to naczynie, z którego kawa smakuje zdecydowanie najlepiej. Choć na co dzień najczęściej pije się kawę w pośpiechu, z byle jakiego naczynia, nawet papierowego kubka, to nie ma nic wspanialszego niż rozkoszować się kawą z pięknej i praktycznej filiżanki. A ich wybór w sklepach jest bardzo duży. Bez problemu można kupić szklankę do każdego rodzaju kawy.

Jakie filiżanki do kawy można kupić?

Istnieje kilkadziesiąt rodzajów kaw i pija się je z różnych rodzajów filiżanek. Inna filiżanka służy do picia espresso, inna do americano, jeszcze inna do latte. Dziś nie ma problemu, aby kupić każdy pożądany rodzaj. Szczególnie w sklepach internetowych wybór filiżanek do kawy jest bardzo szeroki. Można je kupować zarówno w kompletach, jak i na sztuki. Dobrać można nie tylko rodzaj, ale też kolor czy rodzaj materiału, z jakiego są wykonane.

Kawa z filiżanki bez porównania lepsza

Prawdziwi smakosze kawy nawet nie próbują jej pić z innych naczyń twierdząc, że tylko wypita z filiżanki kawa smakuje tak jak powinna. Przeznaczone specjalnie do kawy filiżanki zachowują jej odpowiednią temperaturę i wydobywają cały aromat. Dzięki nim można celebrować rytuał parzenia kawy jak robią to bariści na całym świecie, a szczególnie we Włoszech, czyli kraju, gdzie picie kawy jest sztuką.