Sofy narożne – dlaczego warto postawić na narożniki?

Sofy narożne (zobacz) potocznie zwane narożnikami to doskonały przykład bardzo funkcjonalnego mebla, który idealnie się prezentuje w praktycznie każdym wnętrzu. Świetnie wyglądają w dużych salonach, pokojach dziecięcych czy pokojach gościnnych. Są bardzo wygodne, pomieszczą dość dużą liczbę osób i będą idealnym miejscem odpoczynku. Jednak co należy wziąć pod uwagę wybierając dla siebie taki narożnik?

Sofy narożne

sofa narożna FabiennePrzede wszystkim rozmiar – należy pamiętać o tym, że duże narożniki będą optycznie zmniejszać niezbyt dużą przestrzeń. Narożniki należy dobierać do rozmiarów istniejącego pomieszczenia, a nie odwrotnie. Do małego, dziecięcego pokoju należy wybrać nieco mniejszych rozmiarów sofę, natomiast do dużego, okazałego salonu można wybrać potężny i masywny narożnik, przy którym można usadzić całą rodzinę i poczęstować ich kawą. Ważne również jest, aby mebel był jak najbardziej funkcjonalny, dlatego najlepiej jest wybierać sofy rozkładane z dość dużą powierzchnią spania. Wówczas taki narożnik można swobodnie rozłożyć i przenocować niezapowiedzianych gości. Kolejnym, bardzo istotnym elementem jest materiał, z jakiego mebel został wykonany. Musi on być odporny na zabrudzenia i łatwy w czyszczeniu co jest bardzo istotne w przypadku kiedy w domu znajdują się małe dzieci lub zwierzęta domowe.

Narożniki wracają do łask i są one obecnie coraz bardziej popularne. Są one znacznie praktyczniejsze od małych sof i zdecydowanie lepiej się prezentują niż staroświeckie kanapy czy wersalki.